Wymioty u sześciolatka

Witam ma pytanie co to moze byc w czwartek szesciolatek zwymiotował mowił że bolał go brzuszek w piatek sobote mial lekka diete i było ok w niedziele jadł normalnie w poniedziałek poszedł do szkoł i bylo dobrze zjadl obiad i kolacje a w nocy znów zwymiotował czy to jakas jelitowka czy co ? dodam że nie ma biegunki a nawet 2dni sie nie załatwial. proszę o porade.

Aleksander Ropielewski

Może to być wirusowa infekcja objawiajaca się wymiotami. Niestety bez przeprowadzenia badania trudno jest mi to stwierdzić jednoznacznie, jest to jedynie przypuszczenie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.