Wynik badania poziomu cholesterolu u 64-latki

Co z tym cholesterolem? Przeczytałam w internecie, że jeżeli stosunek złego cholesterolu do dobrego TC/HAL jest poniżej 4,2 i tak samo LDL/HDL poniżej 2,5 - jest prawidłowy. Mając te wartości ( przy dość wysokich wartościach złego i wysokich dobrego należy zażywać leki czy nie ? Trójglicerydy też mam podwyższone. A co z badaniem CRP? Też wynik istotny. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest poznanie dokładnych wyników i norm danego laboratorium. zastosowanie leków zależy także od wielu innych czynników ryzyka. proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.