Wynik badania TK z kontrastem jamy brzusznej

Witam, bardzo proszę o pomoc, od kilku nocy nie śpię i chodzę po ścianach. Kilka dni temu otrzymałam wynik TK z kontrastem jamy brzusznej, gdzie zaniepokoiła mnie nastepująca informacja: w okolicy wneki watroby gladkozarysowana struktura gestosci tkanki tluszczowej o wymiarach 30x13x24 mm z przysciennym ogniskiem tkankowym w swietle wielkosci 10x6x7mm. Zmiana wydaje sie przylegac do opuszki 12stnicy, do dalszej diagnostyki Jakie ryzyko nowotworu?26 lat, EUS z biopsja za miesiac, stresuje sie.

Ryzyko nowotworu zawsze istnieje, ale raczej zmiana nie ma charakteru morfotycznej złośliwości. Być może to jakiś węzeł chłonny, atypowy, powiększony. Na pewno uszczegółowienie rozpoznania przyniesie wykonanie EUS czyli gastroskopii ultrasonograficznej być może w połączeniu w razie możliwości z biopsją bezpośrednią zmiany guzowatej jamy brzusznej.

Aktualnie nie ma powodów do niepokoju, gdyż potrzebne jest pogłębienie diagnostyki. Niestety nie da się tu wyrokować w żadnym kierunku. Proszę być dobrej myśli. Jeżeli zajdzie potrzeba, czas na zamartwianie nadejdzie, jeżeli zmiana okaże się niegroźna, zmarnuje Pani zbyt wiele czasu.