Wynik badania USG szyi i tarczycy

Badanie USG gardla, komentarz: Tarczyca polozona typowo o obj ok 7.5 ml, echogenicznosc jednorodna w placie lewym przy torebce tylnej tuz przy przelyku zmiana hipoechogeniczna z mikrozwapnieniami 5x3x6mm o centralnym typie unaczynienia, wezly szyjne typowe, liczne. Czy powinnam sie obawiac, ze ten guzek to nowotwor? Mam zlecone badanie sodu, potasu, FT4, FT3, P/CIALA ANTY TG, P/CIALA ANTY TPO, Glukoza, TSH, Ca, Ps, Mg. Czy to wystarczajace badania aby wyeliminowac fakt, iz ten guzek to rak?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie które moze powiedzieć o charakterze zmiany jest wyłącznie biopsja cienkoigłowe. Natomiast badania te niestety tego nie określa. Moga jedynie powiedzieć o Pani czynności hormonalnej i stanie zdrowia. Pozdrawiam