Wynik badania USG szyi i tarczycy
Badanie USG gardla, komentarz: Tarczyca polozona typowo o obj ok 7.5 ml, echogenicznosc jednorodna w placie lewym przy torebce tylnej tuz przy przelyku zmiana hipoechogeniczna z mikrozwapnieniami 5x3x6mm o centralnym typie unaczynienia, wezly szyjne typowe, liczne. Czy powinnam sie obawiac, ze ten guzek to nowotwor? Mam zlecone badanie sodu, potasu, FT4, FT3, P/CIALA ANTY TG, P/CIALA ANTY TPO, Glukoza, TSH, Ca, Ps, Mg. Czy to wystarczajace badania aby wyeliminowac fakt, iz ten guzek to rak?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, badanie które moze powiedzieć o charakterze zmiany jest wyłącznie biopsja cienkoigłowe. Natomiast badania te niestety tego nie określa. Moga jedynie powiedzieć o Pani czynności hormonalnej i stanie zdrowia. Pozdrawiam