Wynik biopsji piersi

Odebrałam wynik z biopsji prawej piersi i proszę o informację, co on oznacza i czy czeka mnie jakiś zabieg. Mam 38 lat. Laesio fibrosa mammae dextrae, ponadto w jednym wycinku widoczna jest ściana małej torbielki [a], bardzo mały wycinek tkanki łącznej [b]. Z góry dziękuję za interpretację wyniku.

Witam serdecznie!

Łacińskie rozpoznanie oznacza "zmiany włókniste sutka prawego". Ogólnie w wyniku biopsji nie ma nic niepokojącego.
Dalsza decyzja będzie należała do lekarza prowadzącego. Jeżeli guz wydaje się mimo wszystko podejrzany w badaniach obrazowych, posiada Pani czynniki ryzyka raka piersi (piszemy o tym w dziale: http://portal.abczdrowie.pl/czynniki-ryzyka-wystapienia-raka-piersi ), być może konieczne będzie jednak wycięcie zmiany.

Pozdrawiam serdecznie