Wynik TK klatki piersiowej u 79-latki po zawale serca

Witam. Znajoma (79lat) w kwietniu br przeszła zawał serca. Wynik TK klatki piersiowej bez kontrastu wykonany w dn.08.07: Pasmowate zmiany włókniste w dolny i prawym płacie prawego płuca. Płuca bez zmian ogniskowych,prawidłowo powietrzne. Niewielka ilość płynu w worku osierdziowym. Pojedyncze,nieco powiększone (do 12mm w osi krótkiej) węzły chłonne okołotchawiczne. Zaawansowana miażdżyca aorty piersiowej i tętnic wieńcowych. Uwidoczniona wątroba i nadnercza bez zmian ogniskowych. Co to oznacza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania nie może być interpretowany bez możliwości oceny stanu klinicznego i przede wszystkim wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania. Bezpośrednio na podstawie opisu można stwierdzić obecność zmian miażdżycowych, które spowodowały wystąpienie zawału serca, opisywane natomiast zmiany w płucach są najprawdopodobniej pozostałością po przebytym zapaleniu płuc w przeszłości.