Wynik TK klatki piersiowej u 79-latki po zawale serca
Witam. Znajoma (79lat) w kwietniu br przeszła zawał serca. Wynik TK klatki piersiowej bez kontrastu wykonany w dn.08.07: Pasmowate zmiany włókniste w dolny i prawym płacie prawego płuca. Płuca bez zmian ogniskowych,prawidłowo powietrzne. Niewielka ilość płynu w worku osierdziowym. Pojedyncze,nieco powiększone (do 12mm w osi krótkiej) węzły chłonne okołotchawiczne. Zaawansowana miażdżyca aorty piersiowej i tętnic wieńcowych. Uwidoczniona wątroba i nadnercza bez zmian ogniskowych. Co to oznacza?

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, wynik badania nie może być interpretowany bez możliwości oceny stanu klinicznego i przede wszystkim wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badania. Bezpośrednio na podstawie opisu można stwierdzić obecność zmian miażdżycowych, które spowodowały wystąpienie zawału serca, opisywane natomiast zmiany w płucach są najprawdopodobniej pozostałością po przebytym zapaleniu płuc w przeszłości.