Wynik USG nerki u 69-latki

proszę o odpowiedź czy to bardzo niepokojący wynik usg i co może oznaczać? usg nerki torbiel 5mc na 6cm z litą sianą 2cm??? kobieta 69lat

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

pojedyncza torbiel występuje u 30% dorosłych, a częstość występowania wzrasta z wiekiem. Taka torbiel wymaga jedynie kontrolnego USG raz na rok. Jeśli wiąże się z objawami (np. bólem) to należy ją usunąć.

Pozdrawiam.