Wyniki badań laboratoryjnych po mononukleozie

Po mononukleozie (ok 2 tyg) wykonałem ponowne badania dzień po dniu. wyniki z dnia pierwszego: ALAT- 38,5; ASAT- 74,2. I kolejnego dnia z uwagi na wysoki ASAT zrobiłem wszystkie enzymy oto wyniki: AST 18,51, ALT-29,97; Bilirubina całkowita 0,76, Fosfataza zasadowa 68,65, GGTP 21,96, Antygen HBs niereaktywny. Czy to możliwe, by w ciągu doby tak zmieniły się wyniki? Dodam, że 1 i 2 dnia byłem na diecie. Z czego wynikają te różnice-stres, błąd w labolatorium? Czy juz z moją wątrobą wszystko ok?

To są dowody łagodnego zapalenia wątroby, które zazwyczaj cofa się dość szybko -tak jak u Pana. Czy jest Pan leczony heviranem?
Problem może być z późniejszymi skutkami zakażenia wirusem EBV. Proszę oznaczyć przeciwciała EBV IgM i IgG. Jeżeli wystąpi przewlekłe zmęczenie to wymagać będzie przewlekłego leczenia. Na szczęście większość zakażeń EBV ustępuje całkowicie - tego Panu życzę.