Wyniki badań toksoplazmozy i awidności

Toksoplazmoza. Witam, chciałabym poprosić o poradę w kwestii dalszego postępowania. W sierpniu 2014 r. stwierdzono u mnie toksoplazmozę IgG 577, IgM 13, awidność 0,07. Przez ok. 4 miesiące przyjmowałam leki, nie biorę ich od kilku tygodni. Wykonałam badania, niepokoi mnie wyniki IgG który wzrósł do 700, Igm wynosi obecnie 0,71. Nie jestem w ciąży, ani jej nie planuję. Czy konieczne jst dalsze leczenie, czy pomimo wszystko wynik jest "prawidłowy"? Dziękuję Violetta

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik świadczy o przebytych zakażeniu. Warto było oznaczyć także awidnosc. Bez podania norm co do IgM nie można się wypowiedzieć. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie.