Wyniki badania cholesterolu i duszności

dobry wieczór- odebrałam dzis wyniki badań cholesterol całkowity 216 cholesterol ldl 134 badania zlecił jkardiolog - z powodu duszności przy wysiłku. czy powinnam sie niepokoic wynikami badań?

Magdalena Mroczek

Witam, Ma Pani podwyższony poziom cholesterolu i LDL, co może być przyczyną m.in. choroby niedokrwiennej serca. Wyniki badań LDL i cholesterolu należy interpretować w oparciu o ogólny stan zdrowia, choroby towarzyszące, styl życia i masę ciała, dlatego powinien je zinterpretować lekarz zlecający badania. NA pewno w celu obniżenia cholesterolu warto jest zmienić tryb życia: stosować dietę niskotłuszczową, nie palić, uprawiać aktywność fizyczną (jej rodzaj i natężenie skonsultować z lekarzem). Próba wysiłkowa pozwoli ocenić stopień zaawansowania choroby niedokrwiennej serca.