Wyniki badania krwi - uzupełnienie pytania.

Szanowna Pani Doktor, pragnę uzupełnić moje poprzedne pytanie o brakującą informację - badanie krwi,morfologię kuzynka zrobiła ponad trzy tygodnie po opisanej przezemnie sytuacji z tą nieszczęsną szklanką. Dziewczyna ma 18 lat, piszę bo nie wiem, może ta informacja również jest istotna. Czy wobec tego to, że wyniki jej badania wyszły prawidłowo, a ona sama dobrze się czuje można uznać że nic jej się wtedy nie stało? Przepraszam za zbytnią dociekliwość, pozdrawiam i dziękuję za Pani odpowiedź;)

ponad rok temu

Szanowna Pani,

Nie ma Pani za co przepraszać. Jesteśmy tu dla Państwa i staramy się udzielać wyczerpujących informacji, na ile jest to możliwe w danym przypadku.
Jeśli chodzi o Pani kuzynkę, nie mogę dać 100% gwarancji, że jest całkowicie zdrowa. Morfologia jest bardzo zgrubnym badaniem i , choć najczęściej w przypadku zakażenia obserwujemy tu nieprawidłowości, to prawidłowy wynik nie jest gwarancją zdrowia. Chociażby ze względu na różnie długi okres inkubacji drobnoustrojów.
Z drugiej strony, proszę też nie wpadać w panikę. Najprawdopodobniej, skoro nie ma żadnych objawów ogólnych, nie doszło do zakażenia.
Proszę też nie przerażać sie tym co napisałam o braku gwarancji zdrowia, gdyż, proszę mnie zrozumieć, że nie widząc i osobiście nie badając pacjentki, nie mogę z całą odpowiedzialnością wypowiedzieć się na temat stanu jej zdrowia.
Ponadto zwróciłam, też uwagę, iż nawet w przypadku choroby nie zawsze występują odchylenia w badaniach dodatkowych.

Najważniejsze teraz to, jak już pisałam poprzednio, obserwować się i w razie niepokojących objawów zgłosić do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie obie Panie