Wyniki badania krwi

Witam! Piszę w imieniu kuzynki, która bardzo przeżywa to, co zrobiła jakiś czas temu. Bawiła się na jakiejś imprezie ze znajomymi i pierwszy raz złamała swoje zasady, mianowicie napiła się jednego napoju z kolegami z tego samego kubka. Nigdy tego nie robi, bo obsesyjnie wręcz dba o higienę i boi się wszelakich chorób i bakterii, stąd więc jej niepokój:boi się że się czymś zakaziła. Zrobiła sobie nawet badanie krwi - morfologię - i wszystko wyszło w normie, prawidłowo. Wydaje mi się, że gdyby coś jej dolegało,tzn wtedy by się zaraziła, badanie by to wykazało. Czy mam rację? Proszę o odp. z góry dziękuję.
ponad rok temu

Szanowna/y Pani/e,

Prawidłowy wynik morfologii krwi nie wyklucza zakażenia. Choć rzeczywiście najczęściej w takiej sytuacji zmianie ulega zwłaszcza liczba i rozmaz leukocytów. W pytaniu brak informacji, kiedy doszło do opisanej sytuacji. Różne choroby mają rózny okres wylęgania i badanie mogło być wykonane przed wystąpieniem zaburzeń.
Piszę to nie dlatego, żeby przestraszyć, ale by rzetelnie poinformować.
Napewno kuzynka powinna obserwować swój organizm i w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów zgłosić się do lekarza.
Nie należy przy tym popadać w panikę, jednak zachować racjonalną ostrożność.

Pozdrawiam serdecznie