Wyniki badania krwi

Witam! Piszę w imieniu kuzynki, która bardzo przeżywa to, co zrobiła jakiś czas temu. Bawiła się na jakiejś imprezie ze znajomymi i pierwszy raz złamała swoje zasady, mianowicie napiła się jednego napoju z kolegami z tego samego kubka. Nigdy tego nie robi, bo obsesyjnie wręcz dba o higienę i boi się wszelakich chorób i bakterii, stąd więc jej niepokój:boi się że się czymś zakaziła. Zrobiła sobie nawet badanie krwi - morfologię - i wszystko wyszło w normie, prawidłowo. Wydaje mi się, że gdyby coś jej dolegało,tzn wtedy by się zaraziła, badanie by to wykazało. Czy mam rację? Proszę o odp. z góry dziękuję.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Szanowna/y Pani/e,

Prawidłowy wynik morfologii krwi nie wyklucza zakażenia. Choć rzeczywiście najczęściej w takiej sytuacji zmianie ulega zwłaszcza liczba i rozmaz leukocytów. W pytaniu brak informacji, kiedy doszło do opisanej sytuacji. Różne choroby mają rózny okres wylęgania i badanie mogło być wykonane przed wystąpieniem zaburzeń.
Piszę to nie dlatego, żeby przestraszyć, ale by rzetelnie poinformować.
Napewno kuzynka powinna obserwować swój organizm i w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów zgłosić się do lekarza.
Nie należy przy tym popadać w panikę, jednak zachować racjonalną ostrożność.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty