Wyniki badania poziomu cholesterolu a alergia na statynę

Witam. Mam problem z cholesterolem. Moje wyniki to: cholesterol 275, HDL 37, LDL 199, trójglicerydy 190 w dodatku jestem uczulona na leki posiadające statynę. Czy istnieje lek obniżający cholesterol bez statyny?

Jako dietetyk sugerowałabym zastosowanie diety o wysokim poziomie NNKT przy wykluczeniu tłuszczów nasyconych, w tym szczególnie tłuszczy typu trans, a także powszechnie występującego we wszelakiej maści żywności gotowej tłuszczu ("oleju") palmowego. Długofalowe stosowanie diety bogatej w oleje roślinne (ale nie w formie margaryny!), orzechy i tłuste ryby jest bardzo skutecznym postępowaniem w leczeniu hipercholesterolemii.

Proponowałabym udać się do dietetyka, aby opracować dietę w oparciu o tzw zdrowe tłuszcze z eliminowaniem tych niekorzystnych. Dietetyk dokładnie wyjaśniłby po co sięgać a co lepiej unikać. Jest to oczywiście dłuższy proces - ale skuteczny.