Wypadanie włosów po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Mam 21 lat i od 3 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne artilla. I od 3 miesięcy znacznie zaczęły wypadać mi włosy. Są słabsze i cieńsze oraz dość widocznie przeżedziła się grzywka. Mój tata i brat są łysi. Czy ja też mogę mieć łysienie androgenowe i czy to może mieć związek z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.