Wypadnięcie zęba mlecznego a drogi oddechowe

Czy jest możliwe, żeby mleczny ząb dziecka wpadł niezauważenie we śnie do górnych dróg oddechowych? Bo jeśli go połknęło, to zapewne go wydali. Ale jak mam zdobyć taką pewność? CO robić, jeśli nie będzie go w kale>

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie jest to możliwe, ale w tego typu przypadku wystąpiłyby prawdopodobnie objawy takie jak kaszel itp. Jeżeli nastąpiło połknięcie to tak jak Pani mówi. Jeżeli stanie się tak że nie będzie zęba w kale proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu, ewentualnie zleceniu RTG klatki piersiowej będzie można coś więcej powiedzieć. Proponuję także dokładnie poszukać w pościeli i w okolicach łóżka.