Wypalenie i zły nastrój po wypadku samochodowym

Witam. Mam pytanie. Od pewnego czasu mam dziwnie zły nastrój, nic mnie nie cieszy, stałam się obojętna na wszystko, co robię, nie mam już żadnych pasji. Swój dom uważam za swoją twierdzę, która jeszcze najlepiej, żeby była zamknięta. Unikam ludzi, ale wewnątrz krzyczę, żeby ktoś pomógł mi do nich wyjść. 2 lata temu miałam poważny wypadek samochodowy i w czasie pobytu w szpitalu mój chłopak odebrał sobie życie. Myślałam, że to od tego, ale to przecież było tak dawno. Ogólnie wcześniej miałam w sobie wielką siłę, żeby jakoś wyjść na prostą, a teraz kiedy to się stało, po prostu czuję się wypalona. Proszę o pomoc, nie wiem, czy to objawy depresji, czy czegoś w tym rodzaju...

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam serdecznie,

Opisywane przez Panią objawy wskazują na zespół depresyjny. Osoba w depresji może mieć poczucie ,,wypalenia emocjonalnego", ,,pustki uczuciowej", apatii, braku perspektyw. Zmniejszona zdolność do odczuwania przyjemności wiąże się z mniejszą aktywnością, izolacją od otoczenia. W wyzwoleniu objawów depresji sprzyjają czynniki stresowe, należy do nich przeżycie sytuacji zagrożenia życia oraz żałoby po stracie bliskiej osoby.

Z pewnością ma Pani w sobie dużo energii i siły by pokonać depresję, jedynie ma Pani obecnie utrudniony dostęp do swoich wewnętrznych zasobów. W odzyskaniu drogi do źródła wewnętrznej siły może Pani pomóc psychoterapeuta. Depresja ma podłoże nie tylko psychologiczne, ale i biochemiczne, dlatego pomaga przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych. Polecam Pani konsultację u lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

http://portal.abczdrowie.pl/testy-na-depresje

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-przyczyny

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-leczenie

http://portal.abczdrowie.pl/terapia-poznawczo-behawioralna-depresji

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu dobrego samopoczucia

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty