Lęki po poważnym wypadku samochodowym

Witam serdecznie, miesiąc temu miałem poważny wypadek samochodowy. Leżałem 4 dni w szpitalu z urazem głowy (śródczaszkowym) i wstrząśnieniem. Mam po nim lęki nie mogę spać biorę różne leki. Co mam robić?

Witam,
wierzę, że przeżycie przez Pana tak stresującego zdarzenia jakim był wypadek samochodowy może być przyczyną pojawienia się objawów, które Pan opisuje. Prawdopodobnie zmaga się Pan z zespołem stresu pourazowego, jednakże trudno przez Internet stawiać diagnozę.Dlatego proszę rozważyć jak najszybszy kontakt z psychoterapeutą, który wesprze Pana w pokonaniu tego trudnego stanu. Terapia przyniesie lepsze efekty im krótszy minie czas od wypadku, który wywołał zaburzenia pourazowe.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

Po pierwsze nie pisze Pan jakiego rodzaju leki Pan stosuje - czy są one przepisane przez lekarza, czy brane samodzielnie jako "uspokajające". Zatem jeśli lekarstwa nie są przepisane przez specjalistę- zalecam udać się do lekarza pierwszego kontaktu, bądź psychiatry, który dopasuje odpowiednie lekarstwa do Pana dolegliwości.
Po drugie opisane przez Pana lęki mogą stanowić objaw zespołu stresu pourazowego lub fobii (niestety nie pisze Pan szczegółowo jakiego rodzaju są to lęki i kiedy występują) - jedynie osobista wizyta u psychologa pozwoli postawić odpowiednią diagnozę. Polecam jak najszybciej zgłosić się do specjalisty, gdyż oszczędzi sobie Pan trudności jakie przeżywane przez Pana lęki wprowadzają w Pana życie. Powodzenia!

Witam,
bycie uczestnikiem wypadku samochodowego, szczególnie związanego z urazami to poważne przeżycie. Może ono powodować pojawienie się silnych objawów, takich jak lęki. W leczeniu takich dolegliwości szczególnie polecana jest psychoterapia. Z tego względu sugerowałabym Panu udanie się do psychologa lub psychoterapeuty. Istotne jest postawienie dokładnej diagnozy i stworzenie właściwego planu terapii. Myślę, że szybsze udanie się do specjalisty pozwoli Panu na wyciszenie symptomów
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl