Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoka gorączka w przebiegu białaczki

Dobry wieczór, u mojego brata (65 lat) wykryto odmianę białaczki ale dokładnie nie wiemy jaką. Przyjechał do szpitala z bóle nogi a ponad to miał strasznie wysoka temp ciała i dlatego już prawie 2 tyg jest w szpitalu. Dostawał dużo kroplówek, nawet 7 dziennie a przy tym doszły środki przeciwbólowe a także dializy, a gorączka utrzymuje się. Co by pan/pani mogła zasugerować w tej sprawie? Jak by można było zbić tą gorączkę albo jakie badania można było by zasugerować do zrobienia?
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, niezwykle ważne w takiej sytuacji jest ocena choroby podstawowej - białaczki oraz wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych, obrazowych itp. Niestety problem musi być oceniony przez lekarza specjalisty onkologii i hematologii i jest zbyt złożony bez dokładnej wiedzy o pacjencie. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy