Wysoki wynik krzywej cukrowej u 18-latki

Witam. Mam 18 lat i dziś mam pierwszą wizytę u dietetyka (30 kg nadwagi przez niedoczynność tarczycy). Lekarz zlecil mi kilka badań, w tym krzywą cukrową. Wynik na czczo: 99,4 (norma do 99) i po 2 godzinach: 199,7 (norma do 140). O czym świadczy tak wysoki wynik? Dodam, ze odżywiam się zdrowo, nie jem słodyczy ani fastfoodów i częściej mam objawy hipoglikemii niż hiperglikemii. Czy taki wynik jest niepokojący? Pozdrawiam, Anna

Lek. Tomasz Budlewski

świadczy o nieprawidłowej tolerancji glukozy na granicy z cukrzyca. Sądzę że konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego.