Wysokie tętno i stosowanie leku Betaloc

Witam z powodu tetna powyzej 90 i dwoch sytuacj tetna powyzej 130 lekarz przepisal mi betaloc zok 25. teraz godzine po zarzyciu leku zawsze mam tetno 90..95 potem okolo do godziny spada do 80 po poludniu mam juz kolo 72 i utrzymuje sie rakie do wieczira..przed snem 69. dodam ze po przebudzeniu mam 70 . czy lek jest za slaby? a moze za micny? moze nie powinnam go brac?

brak informacji o wieku, dodatkowych schorzeniach ( tarczyca?) dodatkowych lekach które są zażywane . Prawidłowa akcja serca to 60-100. Jeśli to tylko pomiar bez objawów kołatania serca to uważam że wszystko jest w porządku, poza tym zawsze lek można zamienić na inny B bloker ( proszę pamiętać że u mężczyzn mogą powodować impotencję ) i zobaczyć jaki będzie efekt. do rozważenia wykonanie Holtera EKG i zobaczyć obiektywnie jak to wygląda w przeciągu całej doby