Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak stosować Betaloc przy tachykardii?

Witam, miałam robione badanie holtera, wyszła mi tachykardia. Od wtorku biorę tabletki na spowolnienie akcji serca betaloc zok 25mg, lekarz kazal mi zacząć od połowy tabletki (12,5mg), pytanie: kiedy powinnam zwiększyć dawkę do przyjmowania całej tabletki? I czy muszę zwiększać? Powiem szczerze że czuje się całkiem dobrze przy tej dawce. Jeśli nie muszę zwiększać to jak odstawić później ten lek, jeśli bralabym połowke tabletki (12,5mg)cały czas? Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

A jaki jest teraz puls? Od tego zależy czy konieczne jest zwiększenie dawki. Po kilku tygodniach można zwiększyć dawkę, przed zwiększeniem sugeruję wizytę u lekarza który zbada pana i powie czy można zwiększać dawkę. Co do odstawienia to wtedy można przyjmować lek no co drugi dzień, potem 2 razy w tym, potem raz az do odstawienia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy