Wystający brzuch pomimo niedowagi

Mam pewien problem. Na wstępie dodam, że mam 174cm wzrostu i ważę 48.3kg. Bardzo długo się głodziłam i doszłam do 44kg ale bliscy zareagowali i teraz powoli wracam do normalnej wagi ok 55kg. Trudno jest mi znaleźć dalszą motywację do walki gdy mimo niedowagi widzę coraz bardziej odstający brzuch. Rano w miarę znośny, to po obiedzie i do końca dnia pozostaje wydęty. Jak sobie z tym poradzić? Czy to wzdęcia? Czy to wynik długich zaburzeń odżywiania? Nie jem słodyczy itp tylko lekko i regularnie

Ładnie wyrzeźbiony brzuch można uzyskać jedynie za pomocą ćwiczeń i odpowiedniej diety, dzięki której będzie z czego te mięśnie budować. Musi być ona dobrze zbilansowana i nie może być w Pani przypadku niskokaloryczna.

Lekko odstający brzuch jest rzeczą naturalną, ale jeśli jest on mocno wzdęty, radziłabym udać się do lekarza i dietetyka. Może być to efekt słabo pracujących jelit (głodzenie się bardzo źle wpływa na jelita), nietolerancji pokarmowych i innych dolegliwości.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska