Występowanie lęków podczas zasypiania

Witam, Mam poważny problem z zasypianiem. Mam 32 lata. Sam sen mam zdrowy, ale gdy zasypiam i nadchodzi moment tracenia świadomości przechodzący w fazę snu - gwałtownie się rozbudzam. Z różnych powodów - czasem mam wrażenie że tracę oddech (ale to tylko złudzenie) albo inny lęk się pojawia. Trwa to kilka, kilkanaście razy w czasie zasypiania, aż w końcu udaje mi się zasnąć po około pół godziny, godzinie. Objaw trwa od jesieni, potem był spokój i teraz znowu :(

Witam,
cieszę sie bardzo, że nie lekceważy Pan problemu. Sen ma olbrzymie znaczeczenie dla naszego ogólnego funkcjonowania. Konsekwencji zaburzeń snu jest bardzo wiele. Pojawia się miedzy innymi zmęczenie, irytacja, rozdrażnienie, spadk odporności na stres, spadek koncentracji uwagi i motywacji oraz zwiększa się podatnośc na różnego rodzaju choroby.
Przyczynami złego snu może być np. stres, zła higiena snu lub występowanie jakiej innej choroby. Radziłabym, by zgłosił się Pan do Ośrodka Zaburzeń Snu, mieszczacego się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Tam z pewnością otrzyma Pan niezbędną pomoc, a jeśli zajdzie taka potrzeba, zostanie Pan skierowany na specjalistyczne badania.
Proszę zadbać o siebie.
Trzymam kciuki
Aneta

Dzień dobry!

Proszę osobiście zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub do Poradni Zdrowia Psychicznego, lekarza psychiatry lub psychologa.

Pozdrawiam!