Zrywy w nocy u mężczyzny

Moj chłopak kładzie sie i w minute zasypia przy czym dosc głosno oddycha, ale zaraz po tym przez jakies 10 minut gwałtownie sie zrywa nie budzac sie przy tym np gwałtownie ruszy reką, barkiem, noga albo mocniej scisnie mnie za rękę. Nie wiem co jest tego przyczyna, wygląda mi to na niespokojny sen zaraz po usnieciu. Nawet idac spac o 24 potrafi obudzic sie o 4 i juz nie usnac potem.
ponad rok temu

Zanim skorzystają Państwo z pomocy lekarza psychiatry lub psychologa warto najpierw zasięgnąć opinii lekarza neurologa. Takie zaburzenia snu- oprócz tego, że bardzo męczące i wpływające na codzienne funkcjonowanie- mogą być objawami jakiś zaburzeń neurologicznych. A jeśli te zostaną wykluczone, będzie to oznaczać zaburzenia z kręgu psychologicznych. Dokładny wywiad u specjalisty pozwoli Państwo pokierować i skierować na leczenie lub psychoterapię

Dzień dobry!

Pojedyncze drgania, szarpnięcia mięśni, nagłe, bezwiedne ruchy ciała przy zasypianiu są naturalne i dotyczą większości ludzi. Na granicy stanu aktywności i snu, jest to naturalna reakcja układu nerwowego. Zazwyczaj nie ma to żadnego negatywnego wpływu na zdrowie, ani nie jest objawem niepokojącym, choć może się nasilać w okresach przemęczenia, stresu, rozregulowania trybu dnia, po przeżytych traumach itp. Jeśli jednak gwałtowne ruchy trwają długo i przy każdym zasypianiu, a jednocześnie pojawia się pełne wybudzanie i trudność w ponownym zaśnięciu nad ranem, po zaledwie 4 godzinach snu - proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, a następnie podążać za jego wskazówkami (np. neurolog, psychiatra itp.). Istnieją również specjalistyczne poradnie zajmujące się zaburzeniami snu.

Pozdrawiam!