Wysypka po zabiegu mezoterapii

witam W zeszly piatek mialam robiona mezoterapie oczu nie byl to kwas hiauluronowy Na kolejny dzien wygladalam jak poparzona, w kolejnych dniach wystapila wysypka swedzenie oraz obrzek. Uplyneło 6 dni a objawy nadal są. Jestem umowiona z dermatologiem dopiero w poniedzialek, Czy to moze byc alergia czy jakies zakazenie ?

Trudno jest powiedzieć bez przynajmniej zdjęcia tej okolicy. Podane przez Panią objawy sugerują odczyn alergiczny. Dobrze byłoby też znać preparat, żeby sprawdzić skład i określić prawdopodobieństwo alergii. Zakażenia też nie można wykluczyć. Wizyta u dermatologa jest konieczna.

Oczywiście, że może to być uczulenie. Pomimo badań preparatów do mezoterapii nie możemy wykluczyć alergii bo każdy organizm jest...inny.
Byłoby dobrze gdyby trafiła Pani do specjalisty wcześniej niż w poniedziałek!
Proszę zacząć przyjmować preparat Calperos i smarować tę okolicę hydrokortyzon'em w maści (jest bez recepty).

Pozdrawiam