Wysypka u dziecka, która prawdopodobnie wystąpiła po podaniu botuliny w nóżki

Witam, chciałabym się poradzić w sprawie wysypki u dziecka (z MPD) która prawdopodobnie wystąpiła po podaniu botuliny w nóżki. Syn miał wcześniej suchą , bladą, jakby liszajowata skórę na plecach. Natomiast po botulinie zmiany na plecach isę zaostrzyły- pojawiła się czerwoną wysypka w niektórych miejscach (jakby ktoś podrapał mu plecki jakąś szczotką "drucianą"). Czy należy coś z tym zrobić- czy to jest powikłanie czy reakcja która często pojawia się w takiej sytuacji? Z góry dziękuję. Dorota

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wysypka zdecydowanie wymaga oceny lekarza lekarza - najlepiej tego, który podawał botulinę.