Wyższy poziom estrogrenów przed okresem

Ostatni okres 23-27.11; 10.12 grubość endometrium- 9mm (USG); cykle 28dniowe. Teraz okresu nadal nie ma, a jest 21.12 wieczór, jednak 19.12 zaczęłam brać OSPEN, dlatego sądzę, że okres mógł się przesunąć; 20.12 uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, jednak chłopak nie skończył we mnie, śluz miał odczyn kwaśny, dni miałam suche, co mnie jednak martwi- ślina układa się dzisiaj na kształt "paprotek". Czy antybiotyk mógł spowodować wyższy poziom estrogenów przed okresem? Czy jest sens brać Escapellę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. Odpowiadając na Pani pytanie: preparat Ospen nie podnosi poziomu estrogenów. O tym czy chce Pani przyjąć Escapelle powinna Pani jednak zdecydować sama.