Wyzywanie i agresja w związku

mój partner mówi, ze mnie kocha, ze jestem dla niego wszystkim.Jednoczesnie krzyczy na mnie, wyzywa, negatywnie ocenia i przy tym przeklina. Jest agresywny i wczoraj uderzył mni e2 razy w głowę.T o z gruntu dobry czlowiek i zawsze po takiej akcji cierpi, ma wtrzuty sumienia. czy to objaw jakiejś choroby!

Droga Pani. W pytaniu, które Pani zadała jest ogromna niekonsekwencja. Jak może być "dobry człowiek" który wali w głowę i wyzywa wulgarnie, a potem jeszcze ma wyrzuty sumienia - zaiste "dobry człowiek". Zamiast doszukiwać się w tym Panu choroby proszę zwrócić uwagę na Siebie. Dopóki Pani będzie pozwalała na takie zachowania, dotąd ten Pan będzie się tak zachowywał. Nie znam podłoża jego agresywnych zachowań, dobrze by było aby Pani podniosła swoją samoocenę i zwiększyła asertywność. Takim ludziom jak ten Pan należy zdecydowanie mówić "nie', a nie usprawiedliwiać ich (Będę we Wrocławiu 17,18,19.10.2014)
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska

http://psychoterapie-szczecin.pl/

Szanowna Pani,

niemożność zapanowania nad agresją jest często objawem nie radzenia sobie z codziennymi problemami i/lub sprawami minionymi, lecz ciągle żywymi w pamięci tej osoby. Czasem mają też związek z nieprawidłowym przekaźnictwem nerwowym i/lub poziomem testosteronu. Jeżeli Pani partner wyraża chęć spróbowania zmniejszenia u siebie poziomu agresji, wówczas może skorzystać z pomocy lekarza psychiatry nieodpłatnie na NFZ (on wystawia skierowania na terapię) lub prywatnie (wtedy np. od razu do terapeuty). U psychiatry może rozpatrzeć też stosowanie leków wyciszających, wspomagających kontrolę nad emocjami. Dodatkowo może też zrobić badania na poziom testosteronu.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak