Agresja u partnera a wizyta u psychiatry

Witam, Jestem w związku z partnerem który bywa agresywny i czasem wykazuje dziwne zachowania, dziwny sposób myślenia które maskuje pod płaszczykiem niezwykle uśmiechniętej i towarzyskiej osoby. Nikt nie wie jaki jest w 4 ścianach boje się o Niego i boje się też o to czy mogę z Nim układać życie. Proszony o pójście do psychiatry przyniósł mi tylko gotowy dokument (kupiony). Jaką mam gwarancje że lekarz nie da sie jemu zwieżć i zbada jego psychike a nie tylko płaszczyk którym sie zakrywa? pomocy

Dzień dobry!

Doświadczony diagnosta wyczuwa (choćby na bazie "intuicji" opartej na wiedzy i doświadczeniu) niepokojące sygnały. Osoba ze skłonnością do manipulacji i przemocy (np. z zaburzeniami osobowości) może jednak zwodzić, dawać fałszywy obraz siebie - także specjalistom.
Jednorazowe spotkanie partnera z lekarzem może nie dać oczekiwanych przez Panią efektów. Zmiana w zachowaniu partnera wymagałby przede wszystkim jego do tego motywacji i podjęcia psychoterapii.

To, co może Pani zrobić i na co ma Pani wpływ, to zaopiekować się sobą i samej zgłosić do psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Witam. Zachęcam do zastanowienia czy jest Pani w stanie układać sobie życie, jeśli zachowanie partnera się nie zmieni? Jedna wizyta u psychiatry czy psychoterapeuty nie spowoduje zniknięcia problemu. Pani partner prawdopodobnie potrzebuje terapii, dzięki której nauczyłby się radzenia sobie z agresją. Zauważenie problemu i chęć poradzenia z nim powinna wyjść od partnera. Jeśli partner nie widzi problemu Pani naciski mogą tutaj nie pomóc w tej sytuacji. Zachęcam Panią do wizyty u psychologa i szczerej rozmowie jak wygląda Pani relacja i jak się Pani z tym czuje. Takie omówienie sytuacji, Pani odczuć może pomóc w podjęciu decyzji. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
Pierwsza wizyta u psychologa, czy psychiatry polega na wstępnym poznaniu problemu pacjenta. W tym celu zbierane jest jak najwięcej informacji na temat funkcjonowania pacjenta zarówno od niego samego, jak od osób w jego otoczeniu. Dzięki temu otrzymuje się obiektywny obraz problemu. Dlatego też proszę się nie bać, że "lekarz da się zwieść", gdyż podczas pierwszych spotkań również Pani brałaby udział w takim spotkaniu i będzie mogła podzielić się swoją wiedzą na temat partnera i jego zachowań.
Powodzenia

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Dobry psychiatra na pewno nie da się zwieść, proszę nie ustępować, ani też nie zgadzać się na agresywne zachowanie partnera. Wizyta psychiatry wydaje się być konieczna Jeśli to ułatwi mu wizytę, możecie pójść razem lub umówić wizytę domową.

Pozdrawiam.