Wzdęcia i gazy po zjedzeniu wielu potraw

Od dłuższego czasu posiadam problem z trawieniem, Po zjedzeniu wielu potraw po kilkunastu minutach mam wzdęcie i gazy. Uważam co jem, zażywam potrawy z błonnikiem oraz Colon-C we wskazanych ilościach. Piję dużo wody niegazowanej. Objawy nasilone zauważam przy potrawach smażonych lub parzonych: kalafior, brokuły. Wyniki badań miałem poprawne, jedynie bilirubina lekko ponad normę. USG jamy brzusznej też nic nie wykazało. Mężczyzna, 185cm wzrostu, waga: 80kg, wiek 26 lat

Diagnostyka i leczenie tego typu objawów może być trudna. Przede wszystkim wiązałbym je ze składem diety, ale mogą tez występować w wielu chorobach przewodu pokarmowego, na przykład w zakażeniach przewodu pokarmowego, chorobach pasożytniczych. Sadzę, że powinien Pan zasięgnąć porady gastroenterologa.