Dlaczego mam ciagle gazy?

Witam. Od 2 lat ciągle niezależnie od tego co zjem, czy w ogóle coś zjem mam gazy. Miałam nadwagę i nadal ją mam po ciąży. Jestem w trakcie diety, ale mimo to nie czuję jakiejkolwiek poprawy. Co może być tego powodem?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem z nadmiernym oddawaniem gazów to częsta dolegliwość wielu ludzi.
Najczęściej ma związek ze sposobem odżywiania, trybem życia, nieprawidłową florą bakteryjną (spowodowaną antybiotykoterapią), a także z zaburzeniami trawienia.
Poprawę komfortu życia mogą przynieść leki objawowe.

Proponuję spróbować zastosować probiotyki (preparaty zawierające żywe kultury bakterii) w celu uzupełnienia flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, w przypadku braku poprawy i wyeliminowaniu innych opisanych możliwych przyczyn proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl