O czym świadczą wzdęcia po jedzeniu?

Pojawiły się u mnie problemy ze wzdęciami. Wystarczy że troszkę zjem wieczorem a natychmiast się pojawiają, czy to może świadczyć o jakiejś chorobie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zaburzenia trawienia mogą być związane z zaburzeniami jelitowej flory bakteryjnej. Proszę spożywać więcej produktów zawierających bakterie kwasu mlekowego - kefiry, jogurty i obserwować czy następuje poprawa. Jeśli nie nastąpi powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego celem diagnostyki.