Wzdęty brzuch a nadwrażliwość jelit

Mam problemy z brzuchem. A ponad to jest cały czas wzdęty i boli, wygląda to jakbym była w ciąży, a nie jestem. Wypróżniam się regularnie. Byłam u lekarza gastrologa, miałam wykonywana gastroskopię i kolonoskopię.Przy tym zrobiłam też badanie usg jamy brzusznej. Okazało się że wszystko jest w porządku.Pan który wykonywał mi badanie usg stwierdził że jeśli jest wszystko w porządku w badaniach to,że mam "nadwrażliwość jelit". Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, jakie leki przyjmować.Jest to uciążliwe
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński Interna, Pabianice
97 poziom zaufania

Bardzo możliwe, że ma pani zespół jelita nadwrazliwego. Leczenie najczęściej jest objawowe. Duże znaczenie ma dieta, ruch i dobre nastawienie psychiczne.

Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn Chirurg, Wrocław
81 poziom zaufania

Aby stwierdzić czy rzeczywiście sierpi Pani na zespół jelita drażliwego potrzebna by była wizyta u gastroenterologa. Ale sądząc z Pani objawów jest to możliwe.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty