Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzdęty brzuch i nieprzyjemne gazy

Witam, mam 18lat. Około 2 tyg. zmagam się ze wzdętym brzuchem i nieprzyjemnymi gazami. Uprawiałam seks z partnerem 26.09, zrobiłam test 05.10 i wyszedł negatywny, były sprawdzane wszystkie gumki. Przez ten czas jadłam dużo słodyczy w week, waga mi urosła 1kg. Jestem osobą aktywną, biegam do 60min co 2 dzień oraz ćwiczę często w domu,zdrowo się odżywiam..Piłam kawę przez 2 tyg, od tego czasu zaczął się zwiększać. Na dodatek okres był w terminie ale trwał tylko jeden dzień.. Co może być powodem?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Aby potwierdzić bądź wykluczyć ciażę powinna Pani wykonać test ciażowy, najprostszy jaki jest dostępny w aptece. Nie sądzę, aby to wczesna ciaża mogła byc przyczyną prostu masy ciała. Powinna Pani zadbać o zbilansowanie wysiłku fizycznego i wartości energetycznej posiłków spożywanych w ciagu doby. Nalezy też pamietać, że alkohol w każdej postaci jest wysoko kaloryczny i czasem nawet ćwicząć czy stosując dietę, bez jego odstawienia trudno jest schudnać.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0

Witam Panią,

Wzrost wagi nie nastąpiłby tak szybko jeżeli byłaby Pani w ciąży. Nie mnie jednak bardzo niepokojące jest to że okres trwał tylko jeden dzień. Na Pani miejscu powtórzyłabym test ciążowy i udała się ze sprawą miesiączki do ginekologa.
Jeżeli chodzi zaś o gazy i wzdęty brzuch to nie wiązałabym tego z ciążą a ze zjedzonymi w dużych ilościach słodyczami o czym Pani pisze oraz z piciem kawy. Waga mogła wzrosnąć ze względu na zatrzymane płyny metaboliczne, które były wynikiem złej diety oraz zbliżającej sie miesiączki. Tak juz jest że kobiety przed okresem puchną a waga rożnie.
Proszę zadbać o zdrową dietę a z okresem zgłosić się do ginekologa.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy