Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wzdęty brzuch i uciążliwe dolegliwości jelitowe

Witam! Mam 20 lat i od paru dni odczuwam dziwne dolegliwości. Czuję bowiem, że mój brzuch jest wzdęty, pełny, a nad pępkiem, leciutko po lewej stronie, czuję ból przy ucisku. Dodatkowo uciskając całe podbrzusze, mam gazy i odbija mi się (podobne objawy miewam po posiłku). Nie mam gorączki ani biegunki (choć stolec jest inny niż zwykle - jest postrzępiony i jaśniejszy, ostatnio dostrzegłem w nim resztki niestrawionego pokarmu). Wieczorami dolegliwości jakby się nasilają, pojawia się lekkie pieczenie po lewej stronie brzucha, a czasami nawet pleców. Ogólnie rzecz biorąc objawy nie są bardzo uciążliwe, nie przeszkadzają mi w normalnych funkcjonowaniu, ale ich obecność raczej normalna nie jest. Co to może być?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie! Objawy które Pan opisuje wymagają wyjaśnienia. Mimo że nie są dla Pana bardzo uciążliwe, mogą wskazywać na chorobę przewodu pokarmowego. Podobne dolegliwości mogą występować w przypadku zapalenia żołądka, w zespole jelita drażliwego, w niektórych chorobach zapalne jelit. Niektóre opisywane objawy mogą również sugerować kamicę pęcherzyka żółciowego, problem z wątrobą. Proszę objawów nie bagatelizować i udać się do lekarza, który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Oprócz badania konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych oraz USG jamy brzusznej. Wszystkie te badania można wykonać w ramach opieki lekarza rodzinnego. Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy