Wzięłam tabletkę antykoncepcyjną za wcześnie - kontynuować czy przerwać ich przyjmowanie?

Witam, wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Poprzedni okres spóźnił mi się o 6 dni, więc w tym miesiącu powinien wypaść w następną środę, ewentualnie w czwartek. W związku z tym, że dostałam plamienia w dniu wczorajszym (tak jak co miesiąc występuje ono bezpośrednio przed okresem), wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania (wcześniej nie brałam tabletek). Niestety w dniu dzisiejszym plamienie zniknęło. Czy powinnam przestać brać tabletki? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę kontynuować branie tabletek antykoncepcyjnych. Dla pewności może się Pani dodatkowo zabezpieczać przez najbliższy tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!