Wziernikowanie przy braku błony dziewiczej

Witam, byłam u pani ginekolog, zbadała mnie ginekologicznie , stwierdziła ,że praktycznie nie mam błony dziewiczej ( nie współżyłam jeszcze) i powiedziała ,że nie zbada mnie wziernikiem. Nie rozumiem tego. Ponoć tej ,która posiada błonę ( czasem ) nie zakłada się wziernika , żeby nie uszkodzić błony ,ale kiedy stwierdziła ,że nie mam i mimo to nie chciała mnie zbadać wziernikiem? Powinna mi wykonać wziernikowanie czy nie ? Może pójść do innego lekarza ? Proszę o odpowiedź .

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest Pani dziewicą być może Pani dr stwierdziła, że nie ma konieczności wziernikowania, trudno jest podważać decyzję lekarza badającego, ponieważ to on na wizycie wie najlepiej co i jak powinien zrobić, gdyż widzi pacjenta. Co do decyzji personalnych to już jest tylko i wyłącznie Pani decyzja.