Z czego mogą wynikać takie ataki paniki, niepokój i nerwowość?

Dzień dobry chciałabym się zapytać otóż, na chwile obecna nie ma terminów do endrokrynologa ( na NFZ) . I leczę tarczyce u lekarza rodzinnego w lutym zdiagnozowano u mnie niedoczynnosc tarczycy mam 21 lat i TSH wynosiło wtedy 3,19 przepisano mi tabletki 50mg które brałam przez 3 msc jednak strasznie się po nich zaczęłam czuć od ostatniego czasu miałam straszne ataki paniki, nerwowość oraz niepokój wewnętrzny wróciło zmęczenie oraz napady zimno z gorącem, poszłam wiec ponownie na badanie krwi i okazało się ze tarczyca zeszła na 0,16 TSH. I od 2 tygodni przyjmuje nowe leki tym razem 25mg lewotyroksyny. I nadal się zle czuje. Mój lekarz uważa ze to normalne i ze wszystko jest wporzadku. Jednak ja chciałabym czuć się normalnie i korzystać z życia, wydaje mi się ze to problem tarczycy niż psychiczny gdyż miałam nawet kilka wizyt z psychologiem który nie widzi wskazań do leczenia lekami psychotropowymi a uważa ze to wina tarczycy i zle dobranych leków. Bardzo proszę o jakaś poradę ponieważ nie wiem co robić .
KOBIETA, 21 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po pierwsze może Pani spróbować znaleźć innego endokrynologa lub lekarza, który specjalizuje się w problemach tarczycy. Można także skonsultować swoje objawy z lekarzem rodzinnym i poprosić o skierowanie do specjalisty poza kolejnością.

Dostosowywanie dawki leków hormonalnych może wymagać czasu i regularnych badań krwi. Jeśli objawy nie poprawiają się po kilku tygodniach od rozpoczęcia nowych leków, dopiero wtedy warto skonsultować się z lekarzem w celu dostosowania leczenia od nowa.

Ponadto, aby poprawić swoje samopoczucie, warto zwrócić uwagę na styl życia i nawyki żywieniowe. Ważne jest, aby jeść zdrowe i zbilansowane posiłki, regularnie ćwiczyć i odpowiednio odpoczywać. Można także spróbować technik relaksacyjnych, takich jak medytacja lub joga, aby pomóc zmniejszyć stres i poprawić ogólny stan zdrowia.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hormony

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.