Z czego może wynikać ten problem z oddychaniem?

Dzień dobry mam takie pytanie . Od 5 tygodni nie mogę wziąść pełnego oddechu (tak jakby zatykało mnie w płucach) raz mogę a później przez resztę dnia już nie . Po pierwszym tygodniu obajw trafiłem do szpitala , zrobili mi wszystkie badania (krew , mocz i rtg ) niby wszystko dobrze wyszło oprócz witaminy d3 bo miałem wypłukaną aż -16 czegoś tam . Lekarze przy wypisie powiedzieli że może być to nie wyleczone przeziębienie i teraz są takie skutki albo nerwoból i kazali wykupić w aptece witaminę D3 4000j oraz ibuprofen bo to jest też na zapalenia . Trudności wzięcia głębokiego oddechu mam do tej pory mówili że przejdzie a nie przeszło . Ps zanim trafiłem do szpitala to byłem w innym szpitalu i tam mi przepisali tabletki uspokajające bo powiedzieli że to przez stres a ja się wcale nie stresuję. I mam jeszcze takie pytanie czy ta trudności z wzięciem pełnego oddechu może być przez jakąś chorobę jelit albo coś z brzucha . Co mam robić?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowo natomiast, że wykonano niezbędną profilaktykę mogącą wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Na podstawie wskazanych dolegliwości, można by stwierdzić, że mogła wystąpić u Pana nerwica lękowa. Jest to zaburzenie o podłożu psychosomatycznym, nasilone pod wpływem czynników stresogennych i emocjonalnych.

Nerwica objawiać się może przede wszystkim: dusznościami i problemami z oddychaniem, bólami głowy, brzucha i w klatce piersiowej, nudnościami, suchością w ustach, czy kołataniem serca.

Z racji odległości trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia. Dlatego też zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Specjalista po badaniu dokładnym wywiadzie będzie mógł zdecydować o właściwym postępowaniu i leczeniu, aby poprawić Pana jakość i komfort życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-a-nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.