Z czego wynikają te ciągłe zawroty głowy i mdłości?

Pierwsze3/4tyg vertigo teraz Ciagle krecenie sie w glowie, ekstremalne zmeczenie, niewyrazne widzenie co jakis czas, bol w obu uszach-raz w jednym raz w drugim, zatykanie uszu, bol za uszami rozprzestrzeniajacy sie na tyl szyji, wrazliwosc na dzwiek, ciagle dzwonienie w uszach raz glosniejsze raz ciche, dzwiek pykania w uszach, co jakis czas bole glowy z tylu glowy i z przodu glowy-nacisk, mdlosci, gorsze samopoczucie-zawroty glowy i mdlosci przy wiekszym zmeczeniu, nogi z waty co jakis czas, dezorientacja, utrata 6kg w ciagu 3miesiecy, brak apetytu, zaczelo sie 2go grudnia (6tyg po porodzie-naturalny szybki bez komplikacji-bez znieczulenia) obudzilo mnie vertigo z wymiotami, glosne dzwonienie w uszach i prady przechodzace przez cale cialo wlacznie z glowa objawy sa mniejsze teraz ale uprzykrzajace zycie gdyz odrazu po przebudzeniu czuje w glowie zawroty ciagle dzwonienie w uszach, bole w uszach co jakis czas coraz rzadziej teraz, dezorientacja, tomograf glowy zrobiony rezonans magnetyczny uszu i glowy zrobiony, badanie krwi zrobione nic nie wyszlo, laryngolog zagladnal do uszu powiedzial ze nic nie ma stwierdzil migrene przedsionkowa, minelo 5miesiecy i dalej codziennie non stop mam zawroty co jakis czas mdlosc prosze pomoc nie wiem co uz robic…

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo nam przykro, że odczuwa Pani takie niepokojące dolegliwości ze strony układu nerwowego. Na pewno stan taki może przyczyniać się do obniżenia komfortu życia, problemów ze snem, czy odpoczynkiem.

Istotnym jest, że wykonała Pani już pewne badania diagnostyczne. Prawdopodobnie, jeżeli rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa głowy nie wykazała niczego niepokojącego, można by wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Takie dolegliwości mogłyby być wynikiem migreny. Ta przypadłość oprócz silnych i długotrwałych bólów głowy, może powodować podobne objawy, które Pani opisała. Charakterystyczne dla tego schorzenia są mrowienia, drętwienia kończyn, wzmożona reakcja na światło, czy dźwięk, a także mdłości i wymioty.

W związku z nawracającymi się problemami neurologicznymi, zalecamy Pani konsultację z lekarzem neurologiem oraz laryngologiem. Możliwe, że problem leży po stronie błędnika. Zaburzenia błędnika mogą często wynikać z jego zapalenia lub urazu. Czasami może być to związane z zapaleniem nerwu przedsionkowego.

Prawdopodobnie, będzie konieczność pogłębienia diagnostyki, aby odnaleźć przyczynę Pani dolegliwości.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/vestibo

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-zapalenia-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/blednik-budowa-choroby-zapalenie-blednika

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-a-migrena

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.