Zabezpieczenie przed ciążą po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

chcę odstawić tabletki które biorę od roku, mam po nich ogromne rozstępy na pośladkach i piersiach, celulit na udach i przytyłam 4 kg. Boję się z drugiej strony, że mogę zaliczyć "szybką wpadkę" po odstawieniu. Jak mogę się zabezpieczyć przed nie chcianą ciążą w tym najbardziej zagrożonym okresie po odstawieniu tabletek??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prezerwatywa wydaje się być odpowiednim dodatkowym zabezpieczeniem.