Zaburzenia akomodacji a wynik neurologicznego badania pola widzenia

Mam 35 lat podczas ostatniej wizyty okulista stwierdził zaburzenia akomodacji. miałam wykonane neurologiczne pole widzenia, po którym dostałam skierowanie do neurologa. Oto wynik oko prawe:próby355/163=2,2; utrata fiksacji 0/39 znakomity; błędy dodatnie 0/3 znakomity; błędy ujemne 2/17 dobry; fiksacja wyłączona; wda wzorcowa 10,37*** wada ogólna0.06, nachylenie HoV 2.6dB/10, poziom HoV 3 26,3db analiza grupowa wada strefySuperior oko lewe podobnie tylko wada wzorcowa 10,19*** czy to poważne

Witam. Pole widzenia neurologiczne biało-czarne służy do wykrywania uszkodzeń drogi wzrokowej z różnych powodów. U Pani wystąpiły zaburzenia akomodacji jakieś, nie wiem jakie.Każdy perymetr ma inne parametry. Ogólnie podawanym jest MD lub SD odchylenie standardowe w stos. do normy. Tak że nie mogę odpowiedzieć. Na pewno należy zrobić jeszcze raz to pole za 3-6 m-cy i ocenić progresję. POzdrawiam