Zaburzenia miesiączkowania podczas odchudzania

witam mam 24 lata w lipcu urodziłam syna od marca odchudzam sie :) mam pewien problem 14 marca dostałam miesiączkę dziś jest 26 i znowu mam plamienia miesiączkowe. chodze na ćwiczenia typu aerobik i cwiczyc na rolkach. martwi mnie czemu tak szybko dostałam miesiączkę czy to może być z przemęczenia? czy może wynikać z jakiejś choroby? proszę o odpowiedz Ania

witam, niewykluczone, ze Pani dieta jest zbyt rygorystyczna i niedoborowa, stad takie objawy, ale niezaleznie od diety sugerowałabym konsultację ginekologiczną.
Proszę wypełnić dzienniczek żywieniowy (na mojej stronie www.dietoterapia.waw.pl), przesłać go mailem i wówczas po ocenie, będę mogla coś więcej doradzić.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Zaczynając dietę oraz wprowadzając ćwiczenia można lekko zaburzyć układ hormonalny i dlatego miesiączka wystąpiła szybciej. Nie mniej jednak nie przemęcza się Pani zbyt mocno ponieważ nie zawsze więcej znaczy lepiej. Aktywność powinna być systematyczna i sprawiać Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3 do 5razy w tygodniu dostosowując treningi do własnych możliwości. Mam nadzieje że dieta którą Pani stosuje jest odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa. Pamięta Pani że głodówki i diety bardzo niskokaloryczne jedynie zwalniają metabolizm i często kończą sie efektem jojo. Jadłospis musi być dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i powinien dostarczać wszystkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, składników odżywczych. Obseruje Pani swój organizm jeżeli sytuacja z miesiączką będzie sie powtarzać lub zuważy Pani inne niepokojące zmiany proszę skonsultować to z ginekologiem

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, organizm kobiety różnie reaguje, u jednych kobiet po drastycznej diecie i wyczerpujących ćwiczeniach zanika u nich pojawia się szybciej. Jezeli taka sytuacja się powtórzy najlepiej udać się do ginekologa dla spokoju.