Nieskuteczne odchudzanie a zmniejszenie kaloryczności posiłków

witam, przez ostatni rok jadłam różnie1200 kcal przy intensywnych ćwiczeniach, potem złe nawyki , potem znowu dieta itp. teraz postanowiłam spożywac 1900kcal(W-45-50%, B-20-25, T-30%). ok 500kcal mniej niż powinnam spożywać przy ćwiczeniach 6 razy w tyg. ( 24 lata, 165cm, 61kg). od miesiąca tak się odżywiam, zdrowo, co 3 godz itp - wzglęem wszystkich wskazówek racjonalnego odżywiania. Od miesiąca zero efektu - ani waga ani obwody.czy zmniejszyć kaloryczność skoro 0 efektu czy poczekać jeszcze??

Dzień dobry. Wielokrotne stosowanie różnych diet, szczególnie źle zbilansowanych oraz powroty do błędnych nawyków żywieniowych zaburzają metabolizm organizmu. Jeśli Pani obecna dieta (1900 kcal) nie przynosi oczekiwanych efektów można pomyśleć nad zastosowaniem diety 1400 kcal. Jednak dokładne zalecenia mogą być podane po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i potrzebnych pomiarów. Po wskazówki zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Niestety tak eksperymentując zwolniła Pani swój metabolizm. Teraz należy poczekać i ,,przywrócić go na dobry tor''. Musi Pani napędzić przemianę materii tak aby wskoczyła na wyższy poziom, a to z dnia na dzień się nie stanie, trzeba czasu.

Według mnie przy ćwiczeniach 6 razy w tygodniu Pani zapotrzebowanie wynosi około 2460kcal/dzień. Tyle Pani powinna spożywać, aby wagę utrzymać. Uważam, że nie powinna Pani chudnąć, a jedynie wyrzeźbić i wysmuklić swoje ciało a właśnie to Pani uzyska regularnie ćwicząc. Dbając o aktywność fizyczną buduje Pani masę mięśniowa a ona waży więcej niż tłuszcz. Z tego też względu nie warto się ważyć a mierzyć obwody. To w lustrze i na centymetrze będzie Pani widziała efekty a nie koniecznie na wadze. Jest Pani osobą szczupła, więc kilogramy nie powinny spadać.

Nie zmniejsza |Pani kaloryczności diety bo gdy organizm będzie dostawał zbyt mało energii to przejdzie w ,,stan oszczędzania'' i w obawie przed utratą ważnych składników odżywczych zacznie robić zapasy, rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej i efekt będzie miała Pani odwrotny do zamierzonego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, pierwsze pytanie: czy parametry diety, o których Pani napisała oraz dokładne zalecenia były ustalone przez dietetyka? czy są monitorowane przez dietetyka? W zasadzie jeśli tak było, i są realizowane, nie ma opcji, żeby dieta nie była skuteczną....
Do pełnej oceny potrzebowałabym dzienniczek żywieniowy i wywiad (do pobrania z mojej strony internetowej www.dietoterapia.waw.pl), proszę wypełnić, przesłać mailem i konsultacja się odbędzie.
Pozdrawiam