Odchudzanie i wychodzenie z głodówki

Witam. Otóż mam 19 lat, 174 cm wzrostu i ważę 50.5 kg. Do tej wagi doszłam drogą głodówki, jedząc tylko śniadanie i drobną przekąskę np. kromkę chleba po południu. Zbliżają się święta i chciałabym raczyć się tradycyjnymi smakowitościamim, ale obawiam się efektu jojo. Chcę na kilka dni przed wyjść z głodówki, aby przyzwyczaić organizm do normalnego jedzenia, poprawić metabolizm i uniknąć nadprogramowych kg w święta. Co powinnam jesc przy wychodzeniu z glodowki i w swieta by nie przytyć

Witam serdecznie,

Głodówka to najgorsze co możemy zrobić chcąc schudnąć!! Tego typu działania zwalniają metabolizm. Najczyściej niestety występuje efekt jo-jo.

Dodaje Pani do diety która jest w tym momencie po 100kcal tygodniowo. W ten sposób w ciągu paru tygodni dobrniemy do swojego zapotrzebowania zerowego. Zwracam uwagę ze BMR u przeciętnej kobiety ok 170cm wzrostu to 1300kcal a dodając ruch lekko otrzymujemy 2000-2200kcal jako potrzebną prawidłową ilość kalorii.

Po dotarciu do około 2000kcal zadba Pani o zdrowe nawyki żywieniowe i już nigdy w życiu nie popełnia takiego błędu. Głodówki wyniszczają organizm. Nie lepiej i bezpieczniej po prostu zmienić swój styl życia raz na zawsze, czuć sie lekko i zdrowo?

Stara się Pani jeść 5razy dziennie w odstępach 2,5-3h. Należy pić od 1,5 do 2l czystej wody mineralnej. Kolację zjada Pani 3-4h przed snem. Do tego pełnowartościowa i dobrze zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna i efekt gwarantowany:)

W razie problemów z ułożeniem diety zapraszam na konsultację
tel.506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Kilka dni nie wystarczy, aby organizm wrócił do normalnego metabolizmu. Proszę stopniowo zwiekszać kalorycznosć diety o 100 kcal. 2 tygodnie to minimum aby organizm się przyzwyczaił do nowej kaloryczności.

Witam, przytoczony opis sytuacji i sposobu postępowania ociera się wręcz o zachowania anorektyczne. Myślę, że bardzo dłuuuuga droga przed Panią, organizm doznał silnego szoku metabolicznego i bez bardzo częstych konsultacji z dietetykiem (co kilka dni) trudno będzie uniknąć efektu jojo.

W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.

Serdecznie pozdrawiam