Głodówka a efekt jo-jo

Jak najlepiej wyjść z głodówki, żeby nie powstał efekt jojo?
ponad rok temu

Dzień dobry,
Głodówka 1-2 dniowa nie powoduje efektu jojo. Jednakże trwająca dłużej lub często stosowana zmiejsza metabolizm, powodując efekt jojo. Podobnie na przemiany energetyczne wpływa także dieta zawierająca 1000 i mniej kalorii.
Po stosowaniu głodówki należy stosować dietę 1500 -2000kcal i zdrowo się odżywiać. W diecie powinno być dużo warzyw i owoców.
Pozdrawiam,