Odchudzanie a ból serca podczas wykonywania ćwiczeń

Witam . Mam 23 lata i chciałabym schudnąć z brzucha , ale niestety pobolewa mnie serce jak robię jakiekolwiek bardziej zaawansowane ćwiczenia. Nie jestem osobą otyłą , mam 175 cm wzrostu i ważę ok. 52 kg. Ale chciałabym zrzucić zbędny "tłuszczyk" z brzucha. Czy są na to jakieś ćwiczenia dla osób z moją dolegliwością?

Witaj,
z tego co piszesz wynika że jesteś osobą szczupłą, a tłuszczyk na brzuszku może wynikać ze złej diety- warto byłoby się temu przyjrzeć :) Jeśli chodzi o ćwiczenia, to może aqua aerobik, albo po prostu zajęcia na basenie?
Taka aktywność fizyczna jest mniej wyczerpująca a daje rewelacyjne efekty!
Pozdrawiam

Witam Panią,

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to należy dostosować je do własnych możliwości. Nie może Pani się przemęczać! Proponuje np basen, nordic walking, długie spacery itp. z informacji, które Pani podaje wynika że jest Pani szczupłą osobą. Problemy z tłuszczykiem na brzuchu mogą być związane z niewłaściwą dietą. Brzuch jest częścią ciała kobiet gdzie najchętniej odkłada się rezerwa w postaci tkanki tłuszczowej, jeżeli dieta nie jest do końca zdrowa i pełnowartościowa. Nie pisze Pani nic na temat swojego jadłospisu. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać w mailu przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie ilości, jak często itp Ja chętnie zerknę i przeanalizuję oraz wskażę ewentualne błędy. Tym sposobem można wychwycić złe nawyki żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk