Zaburzenia odżywiania u 14-latka

Mam pytanie jakim powodem może być niejedzenie przez 14 latka posiłków. Potrafi zjeść płatki rano i do 20 być o głodzie. Gdzie jest problem? Do tego jest sportowcem. Czy może to być anoreksja? Przeżycia miał od małego i tym samym trochę skomplikowane dzieciństwo, trudne. Rodzice się kłócili ,ojciec awanturował się. Proszę o pomoc co robić?

Witam! sama Pani napisała, że dziecko ma za sobą traumatyczne przeżycia, a te mogą być przyczyną zaburzeń odżywiania. Radzę skontaktować się z specjalistą, który pomoże zdiagnozować problem, nie ma na co czekać, im szybciej tym lepiej. Może być to problem przejściowy, nie koniecznie już anoreksja, w tym przypadku jednak należy reagować od razu. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, proszę skontaktować się z psychologiem i dodatkowo obserwować czy następuje spadek masy ciała. Pozdrawiam.