Zaburzenia psychotyczne i depresja

Dzień dobry. Mam chorą osobę w domu .Diagnoza lekarza psychiatry "zaburzenia psychotyczne " i "depresja".Chory nie bierze leków mówiąc,że jest zdrowy.Lekarz twierdzi ,że pozostało mi tylko złożenie wniosku do Sądu o przymusowe leczenie.Nie chciałabym stosować tak drastycznych metod,które wg mnie mogą pogorszyć stan psychiczny chorego oraz relacji między nami - domownikom. Proszę o radę , jakie działania mogę podjąć żeby skutecznie pomóc choremu - może psychoterapia byłaby skuteczna.

Dzień Dobry Pani,

W leczeniu depresji i objawów psychotycznych potrzebna jest zgoda i otwartość na leczenie.

W przypadku osoby, o której Pani napisała wskazane byłoby jak najbardziej podjęcie terapii poznawczo- behawioralnej (potrzebna jest akceptacja terapii).
Zachęcam do rozmowy z domownikiem, bo może jest opór przed leczeniem psychiatrycznym, a może być zgoda na terapię.

Na teraz- pomocne byłoby wprowadzenie aktywności fizycznej, głębokiego oddychania, diety, zażywania magnezu, witaminy D 3 z witaminą K 2.

Życzę pomyślności,
Irena Mielnik-Madej