Wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne a anhedonia, depresja i nieskuteczna terapia

Witam, mam zdiagnozowane wielopostaciowe zaburzenia psychotyczne, biorę od 3 miesięcy lek Kwetiapinę i o ile pomógł na objawy typu głosy, urojenia to dalej pozostała anhedonia, depresja, z którą nie mogę sobie poradzić. Dodatkowo mam codziennie uczucie jakby moje ciało, moje narządy gniły, dlatego ciągle się przeczyszczam. Przez depresję nie ruszam się, siedzę w pokoju, albo śpię, jem więcej i przytyłam około 12 kg. Byłam na terapii, ale nic to nie dało. Nie wiem już co robić. Dziękuję za odp.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że lek, który Pani bierze pomaga na objawy pozytywne. Jednak nadal nie może Pani sobie poradzić z objawami negatywnymi. Do tego dochodzi wrażenie, że Pani ciało gnije. Moim zdaniem powinna Pani o tym wszystkim powiedzieć swojemu lekarzowi prowadzącemu - może zaproponuje Pani inne leki, które okażą się skuteczne na wszystkie objawy.
Pozdrawiam

Przede wszystkim przypuszczam, że Pani proces diagnostyczny nie został jeszcze zakończony. Same leki przynoszą częściową poprawę, lecz potrzebne są jeszcze formy wsparcia psychologicznego i psychoterapii. Czy myślala Pani o poddaniu się leczeniu na oddziale lub przynajmniej na oddziale dziennym? Byłoby to wskazane. Proponuję, aby znalazła Pani doświadczonego, rzetelnego lekarza psychiatrę, który będzie całościowo nadzorować Pani leczenie. Sama farmakoterapia jest absolutnie niewystarczająca. Potrzebne jest wielowymiarowe leczenie.